ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5508419
*
nr 550 8419
Spegel
rokokostil, höjd: 100
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 november 2008
kl 16:54:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 23:45:11
1
100 kr
2/11 15:09:11
2
500 kr
3/11 16:48:53
3
450 kr
3/11 16:49:56
3
Vinnande bud
3/11 16:51:39
3
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 550 8419
Spegel
rokokostil, höjd: 100
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 november 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 23:45:11 | 1 | 100 kr |
2/11 15:09:11 | 2 | 500 kr |
3/11 16:48:53 | 3 | 450 kr |
3/11 16:49:56 | 3 | Vinnande bud |
3/11 16:51:39 | 3 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53